Otilie K. Grezlová: Tajemné stezky - Slavkovský les - krajem ticha a léčivých pramenů

Kód: 582
Novinka
329 Kč
Momentálně nedostupné

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ve své další knize pozve autorka Otilie K. Grezlová čtenáře i tuláky do míst kdysi zvaných Kaiserwald. Podělí se s vámi o své poznatky i zážitky, připomene bohatou historii, i tu méně slavnou v polovině 20. století.

Vyprávění začíná tvrdě: dvěma mordy, jeden ze žárlivosti, druhý z touhy po penězích. Nechybí výšlap na nejvyšší horu Slavkovského lesa, návštěva okouzlující Kladské s připomínkou dávných časů. Lázně Kynžvart zahrnují nejen pomyslnou návštěvu u Metternichů. Zjistíte, jak to bylo s prameny v Pramenech, vydáte se za nejkrásnější rozhlednou i za kostelem, v němž bylo kino. Do cesty se vám často připletou minerální vody, jako třeba v Mnichově. Kdo nenavštívil Tři kříže, jako by ve Slavkovském lese nebyl. V Bečově nad Teplou vás uhrane slavný relikviář sv. Maura, historií budete žít i v nedalekém Horním Slavkově. Dostanete se na Krudum a pod ním si prohlédnete zbytky kostela doslova vypreparovaného ze země. Březová připomínající Hollywood má v dějinách i cara Petra Velikého. Loket je zázrak sám o sobě, s památkami se tu doslova roztrhl pytel, má chráněné břečťany a v blízkosti Svatošské skály. Poputujete k viklanům, monastýru i do Kostelní Břízy, jejímž čestným občanem byl Karel Höger. Objevíte nespočet židovských hřbitovů, užasnete nad socialistickým experimentem v obci Rovná a vydáte se hledat zaniklý hrad Plikenštejn. Zjistíte, jak byla tato oblast „úrodná“ na slavné a zajímavé osobnosti. Pozůstatkům šibenic se možná někteří vyhnete.

Řada míst Slavkovského lesa má dobře našlápnuto, jinde se zastavil čas, někde přetrvává pocit zmaru. To vše dává dohromady přepestrou mozaiku, z níž si vybere každý. Nicméně nevybírejte, abyste nepřebrali, raději poznávejte Slavkovský les v plné škále jeho rozmanitostí. A užívejte si ticha hlubokých lesů, cest i steziček vedoucích odnikud nikam.

Termín vydání: květen 2024

Doplňkové parametry

Kategorie: Připravujeme
Hmotnost: 0.5 kg